/ O‘zbekiston va Rossiya kinoarxivchilari o‘rtasida hamkorlik
O'zbekiston Respublikasi Madaniyat Vazirligi huzuridagi Kinematografiya Agentligi ko'magi bilan 2025-yil 15-18-aprel  kunlarida "O'zbekiston milliy kinofondi" DM direktori Sherzod Norov va mas’ul hodim Husan Yusopovlar Moskva viloyatida joylashgan GosFilmoFondda tajriba almashish maqsadida ijodiy safar uyushtirdi.
Ijodiy safar davomida GosFilmoFondda kinolentalarning qanday sharoitda saqlanishi, ularning restavratsiya qilish jarayonlari hamda filmlarni saqlash bo’yicha kerakli barcha ko’nikmalar xususida tajriba almashilindi va muhim jihatlar o’zlashtirildi.

/ Сотрудничество между киноархивистами Узбекистана и России
При содействии Агентства кинематографии при Министерстве культуры Республики Узбекистан в период с 15 по 18 апреля 2025 года директор ГУП «Национальный кинофонд Узбекистана» Шерзод Норов и ответственный сотрудник Хусан Юсупов совершили творческую поездку в Госфильмофонд, расположенный в Московской области, с целью обмена опытом.
В ходе поездки был осуществлён обмен опытом по условиям хранения кинолент в Госфильмофонде, процессам их реставрации, а также по всем необходимым навыкам, связанным с хранением фильмов. Были усвоены важные аспекты архивной работы.