/ O‘zbekiston va Rossiya kinoarxivchilari o‘rtasida hamkorlik
O'zbekiston Respublikasi Madaniyat Vazirligi huzuridagi Kinematografiya Agentligi ko'magi bilan 2025-yil 15-18-aprel  kunlarida "O'zbekiston milliy kinofondi" DM direktori Sherzod Norov va mas’ul hodim Husan Yusopovlar Moskva viloyatida joylashgan GosFilmoFondda tajriba almashish maqsadida ijodiy safar uyushtirdi.
Ijodiy safar davomida GosFilmoFondda kinolentalarning qanday sharoitda saqlanishi, ularning restavratsiya qilish jarayonlari hamda filmlarni saqlash bo’yicha kerakli barcha ko’nikmalar xususida tajriba almashilindi va muhim jihatlar o’zlashtirildi.

/ Cooperation Between Film Archivists of Uzbekistan and Russia
With the support of the Cinematography Agency under the Ministry of Culture of the Republic of Uzbekistan, a creative visit was organized from April 15 to 18, 2025, by Sherzod Norov, Director of the “Uzbekistan National Film Fund” State Enterprise, and responsible specialist Husan Yusupov to Gosfilmofond, located in the Moscow region, for the purpose of experience exchange.
During the visit, the Uzbek delegation exchanged knowledge on how film reels are stored at Gosfilmofond, the processes of film restoration, and essential skills related to film preservation. Important aspects of archival work were studied and adopted.