/ Tokioda o‘zbek tilini o‘rganayotgan yoshlar bilan uchrashuv o‘tkazildi
Mahmudxo‘ja Behbudiyning 150 yilligi munosabati bilan Tokio shahrida bo‘lib o‘tayotgan xalqaro ilmiy anjuman doirasida Tokio Chet tillari universiteti (Tokyo University of Foreign Studies) talabalari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda ishtirokchilar o‘zbek jadidchiligi, Mahmudxo‘ja Behbudiy merosi, zamonaviy O‘zbekiston kinematografiyasi va ikki davlat o‘rtasidagi madaniy aloqalar haqida fikr almashdilar.
Uchrashuv yakunida “Mahmudxo‘ja Behbudiy” badiiy-publitsistik filmi namoyish etildi. Film tomoshabinlar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olindi va talabalar hamda mutaxassislar o‘rtasida mazmunli bahs-munozaralarga sabab bo‘ldi.

/ Встреча с молодежью, изучающей узбекский язык в Токио
В рамках международного научного форума, проходящего в Токио по случаю 150-летия со дня рождения Махмудходжи Бехбуди, состоялась встреча со студентами Токийского университета иностранных языков (Tokyo University of Foreign Studies).
В ходе встречи участники обменялись мнениями о джадидизме в Узбекистане, наследии Махмудходжи Бехбуди, современном узбекском кинематографе и культурных связях между двумя странами.
В завершение мероприятия был показан художественно-публицистический фильм «Махмудходжа Бехбуди». Показ вызвал большой интерес у зрителей и стал поводом для содержательных дискуссий между студентами и специалистами.