/ O‘zbek kinolari xalqaro sahnada yana bir bor yuksak e’tirofga sazovor bo‘ldi
22–25-aprel kunlari Qirg‘izistonda bo‘lib o‘tgan “Kyrgyzstan — Land of Short Films” Boltiqbo‘yi va Gruziya davlatlari ishtirokidagi XIII xalqaro kinofestivalida yurtdoshlarimiz munosib ishtirok etib, yuksak mukofotlarni qo‘lga kiritishdi.
Gran-pri — “Eng yaxshi film” nominatsiyasida bosh mukofot o‘zbekistonlik iste’dodli kinoijodkor Semyon Gritsay tomonidan suratga olingan “Jarlik” filmiga nasib etdi.
Shuningdek, yosh va umidli rejissyor Dilshodbek Usmonov “Bu yerlarda hayot boshqacha” nomli qisqa metrajli filmi bilan xalqaro hakamlar hay’atining maxsus mukofotiga sazovor bo‘ldi.

/ Uzbek films have once again received high recognition on the international stage.
From April 22 to 25, at the 13th international film festival “Kyrgyzstan - Land of Short Films,” with the participation of the Baltic states and Georgia, our compatriots represented Uzbekistan with honor and received prestigious awards.
The Grand Prix - the top prize in the “Best Film” category was awarded to the film “Jarlik” (The Precipice), directed by the talented Uzbek filmmaker Semyon Gritsay.
Additionally, the young and promising director Dilshodbek Usmonov received a special jury prize for his short film “Life Is Different Here.”