/ Guliston shahrida “Pandemiya” badiiy filmining namoyishi bo‘lib o‘tdi
Avval xabar berganimizdek, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 6-martdagi PQ-93-sonli *Sirdaryo viloyatida ishbilarmonlik muhiti, infratuzilma va aholi turmush darajasini yanada yaxshilash to‘g‘risida”*gi qarori asosida ishlab chiqilgan “Yo‘l xaritasi”da Guliston shahrida zamonaviy va ixcham kinoteatr tashkil etish, shuningdek, yoshlar uchun filmlar namoyish etish bo‘yicha aniq vazifalar belgilangan edi.
Kuni kecha Sirdaryo viloyati Guliston shahri Do‘stlik madaniyat uyi faollar zalida Sirdaryo viloyati Yoshlar ishlari boshqarmasining bir guruh faol yoshlari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirda Kinematografiya agentligi direktori Shuhrat Rizayev hamda Sirdaryo viloyati hokimining turizm, sport, madaniyat, madaniy meros va ommaviy kommunikatsiyalar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Shohrux Isakulov ishtirok etishdi.
Uchrashuv yakunida Kinematografiya agentligi buyurtmasiga binoan Sog‘liqni saqlash vazirligi bilan hamkorlikda suratga olingan "Pandemiya" badiiy filmining namoyishi bo‘lib o‘tdi.
Kartinada 2020-yilda mamlakatdagi pandemiya davri qiyinchiliklari, Covid-19 virusi bilan kurashda shifokorlarimizning matonati haqida hikoya qilinadi.

/ В городе Гулистан состоялся показ художественного фильма «Пандемия»
Как сообщалось ранее, в соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 6 марта 2025 года №PQ-93 «О дальнейшем улучшении деловой среды, инфраструктуры и уровня жизни населения в Сырдарьинской области» в разработанной «дорожной карте» были определены конкретные задачи по созданию современного и компактного кинотеатра в городе Гулистан, а также по показу фильмов для молодежи.
Накануне в актовом зале Дома культуры «Дустлик» города Гулистан Сырдарьинской области состоялась встреча с участием группы активной молодежи Управления по делам молодежи Сырдарьинской области.
В мероприятии приняли участие директор Агентства кинематографии Шуҳрат Ризаев и заместитель хокима Сырдарьинской области по вопросам туризма, спорта, культуры, культурного наследия и массовых коммуникаций Шохрух Исакулов.
В завершение встречи состоялся показ художественного фильма «Пандемия», снятого по заказу Агентства кинематографии в сотрудничестве с Министерством здравоохранения.
Картина рассказывает о трудностях периода пандемии 2020 года в стране и мужестве наших врачей в борьбе с вирусом Covid-19.