/ Kinematografiya agentligi markaziy apparatining Korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Kinematografiya agentligi markaziy apparatining Korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
23.06.2025 12:47
Bugun “Milliy kino san’ati saroyi”da Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan joriy yilning 5 mart kuni Korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha Milliy kengashning kengaytirilgan yigʻilishida belgilangan ustuvor vazifalar ijrosini taʼminlash, shuningdek, korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha belgilangan topshiriqlar ijrosini taʼminlash maqsadida Kinematografiya agentligi hamda tizim tashkilotlari xodimlari ishtirokida yigʻilish boʻlib oʻtdi.
Yigʻilishda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Davlat organlari va tashkilotlarining korrupsiyaga qarshi ichki nazorat boʻlinmalari mustaqilligini taʼminlash hamda faoliyati samaradorligini oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PQ–147-sonli qarori hamda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish boʻyicha belgilangan ustuvor vazifalar ijrosini samarali tashkil etishga doir chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi PF–71-sonli farmoni boʻyicha amalga oshirilayotgan ishlar va kelgusida amalga oshirilishi lozim boʻlgan vazifalar muhokama qilindi.
Shuningdek, Kinematografiya agentligi rahbariyati tomonidan sohada korrupsiyaga imkon beruvchi sabablar va shart-sharoitlarni oʻrganish hamda ularni bartaraf etish, mazkur Qaror va Farmonda belgilangan vazifalarning oʻz vaqtida va toʻliq bajarilishini taʼminlash boʻyicha topshiriq berildi.

/ В центральном аппарате Агентства кинематографии состоялось заседание по противодействию коррупции
Сегодня во Дворце национального киноискусства состоялось заседание с участием сотрудников Агентства кинематографии и подведомственных организаций в целях реализации приоритетных задач, обозначенных Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым на расширенном заседании Национального совета по борьбе с коррупцией, состоявшемся 5 марта текущего года, а также исполнения соответствующих поручений по противодействию коррупции.
В ходе заседания были обсуждены мероприятия, реализуемые в рамках постановления Президента Республики Узбекистан №ПҚ–147 «О мерах по обеспечению независимости внутренних антикоррупционных подразделений государственных органов и организаций, а также повышению эффективности их деятельности» и указа Президента Республики Узбекистан №ПФ–71 «О мерах по эффективной реализации приоритетных задач по дальнейшему совершенствованию системы противодействия коррупции», а также задачи, подлежащие выполнению в дальнейшем.
Также руководством Агентства кинематографии были даны указания по изучению причин и условий, способствующих коррупции в сфере, устранению этих факторов, а также обеспечению своевременного и полного выполнения задач, определённых вышеуказанными постановлением и указом.