/ TURKSOY Bosh kotibi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Bugun Xalqaro turkiy madaniyat tashkiloti – TURKSOY Bosh kotibi Sulton Raev va Kinematografiya agentligi direktori Shuhrat Rizayev o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida amaldagi hamkorlikdagi loyihalar muhokama qilinib, TURKSOY tashkilotiga ko‘rsatilayotgan ko‘mak va faolligi uchun minnatdorchilik bildirildi va yangi qo‘shma loyihalar yuzasidan takliflar ilgari surildi.
Shuningdek, TURKSOY bilan hamkorlikda “O‘zbek kinosi kunlari”ni tashkil etish tashabbusi muhokama qilindi.
Shu bilan birgalikda, “Qo‘rqut Ota” turk dunyosi filmlari festivalida o‘zbek kinoijodkorlarining ishtiroki masalalari ko‘rib chiqildi.

/ Meeting with the Secretary General of TURKSOY
Today, a meeting was held between Sultan Raev, Secretary General of the International Organization of Turkic Culture (TURKSOY), and Shuhrat Rizayev, Director of the Cinematography Agency.
During the meeting, the parties discussed ongoing collaborative projects. Appreciation was expressed to TURKSOY for its active support and contributions, and proposals for new joint initiatives were put forward.
The initiative to organize “Uzbek Cinema Days” in cooperation with TURKSOY was also discussed.
In addition, the participation of Uzbek filmmakers in the “Korkut Ata” Turkic World Film Festival was considered.