/ TURKSOY Bosh kotibi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Bugun Xalqaro turkiy madaniyat tashkiloti – TURKSOY Bosh kotibi Sulton Raev va Kinematografiya agentligi direktori Shuhrat Rizayev o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida amaldagi hamkorlikdagi loyihalar muhokama qilinib, TURKSOY tashkilotiga ko‘rsatilayotgan ko‘mak va faolligi uchun minnatdorchilik bildirildi va yangi qo‘shma loyihalar yuzasidan takliflar ilgari surildi.
Shuningdek, TURKSOY bilan hamkorlikda “O‘zbek kinosi kunlari”ni tashkil etish tashabbusi muhokama qilindi.
Shu bilan birgalikda, “Qo‘rqut Ota” turk dunyosi filmlari festivalida o‘zbek kinoijodkorlarining ishtiroki masalalari ko‘rib chiqildi.

/ Встреча с Генеральным секретарем ТЮРКСОЙ
Сегодня состоялась встреча между Генеральным секретарем Международной организации тюркской культуры (TURKSOY) Султоном Раевым и директором Агентства кинематографии Шуҳратом Ризаевым.
В ходе встречи были обсуждены текущие совместные проекты, выражена благодарность организации TURKSOY за активное участие и оказанную поддержку, а также выдвинуты предложения по новым совместным инициативам.
Кроме того, была обсуждена инициатива по организации «Дней узбекского кино» в сотрудничестве с TURKSOY.
Также рассмотрены вопросы участия узбекских кинематографистов в кинофестивале тюркского мира «Коркут ата».