/ Kinematografiya agentligi matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi
Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligida Kinematografiya agentligi va tizim tashkilotlari rahbarlari ishtirokida matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi. Tadbirga agentlik direktori Shuhrat Rizayev, “Hujjatli va xronikal filmlar kinostudiyasi” direktori Bahodir Adilov hamda “O‘zbekfilm” kinokonserni direktori Bahodir Muhamedovlar OAV vakillari va kino ixlosmandlarining savollarga javob berdilar.
Matbuot anjumanida 2025-yilning birinchi yarmi yakunlari bo‘yicha hisobot, “Tirik tarix” dasturida amalga oshirilgan ishlar hamda galdagi I vazifalar muhokama qilindi.
Malumot uchun, mazkur anjuman “O‘zbekiston 24” va “UzReport” telekanallari orqali to‘g‘ridan-to‘g‘ri efirda namoyish etildi.
Ushbu matbuot anjumani soha ochiqligi va ommaviy axborot vositalari bilan samarali hamkorlik yo‘lida muhim qadam bo‘ldi.

/ Пресс-конференция Агентства кинематографии
В Агентстве информации и массовых коммуникаций состоялась пресс-конференция с участием руководства Агентства кинематографии и подведомственных организаций. В мероприятии приняли участие директор Агентства Шухрат Ризаев, директор киностудии документальных и хроникальных фильмов Баходир Адилов, а также генеральный директор киноконцерна «Ўзбекфильм» Баходир Мухамедов, которые ответили на вопросы представителей СМИ и любителей кино.
На пресс-конференции были подведены итоги первой половины 2025 года, обсуждены выполненные работы в рамках программы «Живая история» и определены приоритетные задачи на ближайшее время.
Для справки: данное мероприятие транслировалось в прямом эфире телеканалами «Ўзбекистон 24» и «UzReport».
Эта пресс-конференция стала важным шагом на пути к открытости отрасли и эффективному взаимодействию со средствами массовой информации.