/ Kinematografiya agentligi matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi
Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligida Kinematografiya agentligi va tizim tashkilotlari rahbarlari ishtirokida matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi. Tadbirga agentlik direktori Shuhrat Rizayev, “Hujjatli va xronikal filmlar kinostudiyasi” direktori Bahodir Adilov hamda “O‘zbekfilm” kinokonserni direktori Bahodir Muhamedovlar OAV vakillari va kino ixlosmandlarining savollarga javob berdilar.
Matbuot anjumanida 2025-yilning birinchi yarmi yakunlari bo‘yicha hisobot, “Tirik tarix” dasturida amalga oshirilgan ishlar hamda galdagi I vazifalar muhokama qilindi.
Malumot uchun, mazkur anjuman “O‘zbekiston 24” va “UzReport” telekanallari orqali to‘g‘ridan-to‘g‘ri efirda namoyish etildi.
Ushbu matbuot anjumani soha ochiqligi va ommaviy axborot vositalari bilan samarali hamkorlik yo‘lida muhim qadam bo‘ldi.

/ Press Conference of the Cinematography Agency
A press conference was held at the Agency for Information and Mass Communications with the participation of the leadership of the Cinematography Agency and its affiliated organizations. The event was attended by the Director of the Agency, Shuhrat Rizaev, the Director of the “Documentary and Chronicle Films Studio”, Bahodir Adilov, and the Director of the “Uzbekfilm” Film Concern, Bahodir Mukhamedov. They answered questions from media representatives and cinema enthusiasts.
During the press conference, the results of the first half of 2025 were reviewed, the progress of the “Living History” program was discussed, and the upcoming key tasks were outlined.
For reference, the event was broadcast live on the “Uzbekistan 24” and “UzReport” TV channels.
This press conference marked an important step towards greater transparency in the industry and effective cooperation with the media.