/ “Biz hayotni tanlaymiz” shiori ostida Zakovat o‘yini bo‘lib o‘tdi
Bugun “Renessans” kino uyida 26-iyun – Xalqaro giyohvandlikka qarshi kurashish kuni va 30-iyun – Yoshlar kuni munosabati bilan “Biz hayotni tanlaymiz” shiori ostida “Zakovat” intellektual o‘yini bo‘lib o‘tdi.
Tadbir O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining 2025-yil 22-maydagi 12/1-1423-son topshirig‘i ijrosi doirasida, O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi huzuridagi Kinematografiya agentligi tashabbusi bilan S.A. Gerasimov nomidagi Butunrossiya davlat kinematografiya universiteti Toshkent shahar filiali tomonidan tashkil etildi.
Intellektual bahsda ishtirokchilar bilim, tafakkur va tezkor fikrlashda o‘zaro bellashdilar. G‘olib jamoalar faxriy yorliqlar va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Bunday tadbirlar yoshlar ongida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, zararli odatlardan yiroq bo‘lishga undashda muhim ahamiyat kasb etadi.

/ Под девизом «Мы выбираем жизнь» состоялась интеллектуальная игра «Заковат»
Сегодня в кинотеатре «Ренессанс» в рамках Международного дня борьбы с наркоманией (26 июня) и Дня молодежи (30 июня) состоялась интеллектуальная игра «Заковат» под девизом «Мы выбираем жизнь».
Мероприятие было организовано по инициативе Агентства кинематографии при Министерстве культуры Республики Узбекистан в соответствии с поручением Премьер-министра Республики Узбекистан от 22 мая 2025 года № 12/1-1423, при поддержке ташкентского филиала ВГИК имени С.А. Герасимова.
В интеллектуальном состязании участники продемонстрировали свои знания, логическое мышление и скорость реакции. Победившие команды были награждены почетными грамотами и памятными подарками.
Подобные мероприятия играют важную роль в формировании у молодежи здорового образа жизни и стимулируют отказ от вредных привычек.