/ 2025 yil 16 sentabr kuni soat 18-00 da “O‘zbekiston milliy kino san’ati saroyi” da Kinematografiya agentligi hamda  O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi ijtimoiy himoya milliy agentligi hamkorligida rejissyor Nusrat Husanov tomonidan suratga olingan “Shamsiqamar” nomli badiiy filmning katta premerasi bo‘lib o‘tadi.
2025 yil 16 sentabr kuni soat 18-00 da “O‘zbekiston milliy kino san’ati saroyi” da Kinematografiya agentligi hamda  O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi ijtimoiy himoya milliy agentligi hamkorligida rejissyor Nusrat Husanov tomonidan suratga olingan “Shamsiqamar” nomli badiiy filmning katta premerasi bo‘lib o‘tadi.
15.09.2025 09:30
Film syujeti tomoshabinni hayajonda ushlab turadigan sahnalarga boy bo’lib, unda bosh rollarni mahoratli aktrisa Yulduz Rajabova hamda aktyor Sherzod Murodov ijro etgan.
Shuningdek, filmda O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist Sayyora Yunusova, yosh va iqtidorli aktrisa Munisa Magamit ham unutilmas obrazlar orqali ishtirok etishgan.
Ssenariy muallifi Shohida  Abduqodir, postanovkachi rejissyor Nusrat Husanov, postanovkachi operator Bahodir Yo‘ldoshev, postanovkachi rassom Bahriddin Shamsutdinov, liboslar bo’yicha rassom Zuhra G‘aniyeva, prodyusser Akrom Shaxnazarov

/ 16 сентября 2025 года в 18:00 во «Дворце национального кино Узбекистана» при поддержке Агентства по кинематографии и Национального агентства социальной защиты населения при Президенте Республики Узбекистан состоится торжественная премьера художественного фильма «Шамсикамар» режиссера Нусрата Хусанова.
16 сентября 2025 года в 18:00 во «Дворце национального кино Узбекистана» при поддержке Агентства по кинематографии и Национального агентства социальной защиты населения при Президенте Республики Узбекистан состоится торжественная премьера художественного фильма «Шамсикамар» режиссера Нусрата Хусанова.
15.09.2025 09:30
Сюжет фильма полон сцен, держащих зрителя в напряжении, а главные роли исполняют талантливая актриса Юлдуз Раджабова и актёр Шерзод Муродов.
Также в фильме снялись заслуженная артистка Республики Узбекистан Сайёра Юнусова и молодая талантливая актриса Муниса Магамит, сыгравшие незабываемые роли.
Сценарий написала Шохида Абдукодир, режиссёр-постановщик – Нусрат Хусанов, оператор-постановщик – Баходир Юлдошев, художник-постановщик – Бахриддин Шамсутдинов, художник по костюмам – Зухра Ганиева, продюсер – Акром Шахназаров.