/ 2025 yil 16 sentabr kuni soat 18-00 da “O‘zbekiston milliy kino san’ati saroyi” da Kinematografiya agentligi hamda  O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi ijtimoiy himoya milliy agentligi hamkorligida rejissyor Nusrat Husanov tomonidan suratga olingan “Shamsiqamar” nomli badiiy filmning katta premerasi bo‘lib o‘tadi.
2025 yil 16 sentabr kuni soat 18-00 da “O‘zbekiston milliy kino san’ati saroyi” da Kinematografiya agentligi hamda  O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi ijtimoiy himoya milliy agentligi hamkorligida rejissyor Nusrat Husanov tomonidan suratga olingan “Shamsiqamar” nomli badiiy filmning katta premerasi bo‘lib o‘tadi.
15.09.2025 09:30
Film syujeti tomoshabinni hayajonda ushlab turadigan sahnalarga boy bo’lib, unda bosh rollarni mahoratli aktrisa Yulduz Rajabova hamda aktyor Sherzod Murodov ijro etgan.
Shuningdek, filmda O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan artist Sayyora Yunusova, yosh va iqtidorli aktrisa Munisa Magamit ham unutilmas obrazlar orqali ishtirok etishgan.
Ssenariy muallifi Shohida  Abduqodir, postanovkachi rejissyor Nusrat Husanov, postanovkachi operator Bahodir Yo‘ldoshev, postanovkachi rassom Bahriddin Shamsutdinov, liboslar bo’yicha rassom Zuhra G‘aniyeva, prodyusser Akrom Shaxnazarov

/ On September 16, 2025, at 6:00 PM, the grand premiere of the feature film "Shamsikamar", directed by Nusrat Khusanov, will be held at the "Palace of National Cinema of Uzbekistan" in collaboration with the Cinematography Agency and the National Agency for Social Protection under the President of the Republic of Uzbekistan.
On September 16, 2025, at 6:00 PM, the grand premiere of the feature film "Shamsikamar", directed by Nusrat Khusanov, will be held at the "Palace of National Cinema of Uzbekistan" in collaboration with the Cinematography Agency and the National Agency for Social Protection under the President of the Republic of Uzbekistan.
15.09.2025 09:30
The plot of the film is full of scenes that keep the viewer in suspense, and the main roles are played by the talented actress Yulduz Rajabova and actor Sherzod Murodov.
Also, the film features the Honored Artist of the Republic of Uzbekistan Sayyora Yunusova and the young and talented actress Munisa Magamit, who played unforgettable roles.
The script is written by Shohida Abdukodir, the production director is Nusrat Khusanov, the production operator is Bahodir Yuldoshev, the production designer is Bahriddin Shamsutdinov, the costume designer is Zuhra Ganiyeva, the producer is Akrom Shakhnazarov