/ “Maxtumquli Firog‘iy” filmi “Altыn Minbar” Xalqaro kinofestivalida g‘olib bo‘ldi!
Tatarstan poytaxti Qozon shahrida joriy yilning 5–9 sentabr kunlari “Altыn Minbar” Xalqaro kinofestivali bo‘lib o‘tdi. Xalqaro kinofestivalga 60 dan oshiq davlatlardan 750 dan oshiq filmlar jo‘natilgan.
Kinofestival kino olamida juda nufuzli xisoblanadi.
“Altыn Minbar” 21-Xalqaro kinofestivalida   “Maxtumquli Firog‘iy” filmi “Rossiya Islom olami”  yo‘nalishining asosiy mukofotini qo‘lga kiritdi.
Hujjatli filmlar yo‘nalishida Kinematografiya agentligi buyurtmasiga binoan “Hujjatli va xronikal filmlar kinostudiyasi” DUK tomonidan Navro‘za Biynazova rejissyorligida suratga olingan “Mangu lahzalar” filmi kinojurnalistlar va kinotanqidchilar e’tirofiga sazovor bo‘ldi.
Biz barcha ijodkorlarni xalqaro maydondagi katta yutuq bilan tabriklaymiz va zafarlari bardavom bo‘lishini tilaymiz.

/ The film "Makhtumkuli Firog'iy" won the "Altyn Minbar" International Film Festival!
The Golden Pulpit International Film Festival was held in Kazan, the capital of Tatarstan, from September 5 to 9 of this year. More than 750 films from more than 60 countries were submitted to the international film festival.
The film festival is considered very prestigious in the world of cinema.
At the 21st Golden Pulpit International Film Festival, the film “Makhtumkuli Firugi” won the main prize in the “Russian Islamic World” category.
In the documentary category, the film “Eternal Moments”, shot by the State Enterprise “Documentary and Chronicle Film Studio” under the order of the Cinematography Agency and directed by Navroza Biynazova, received recognition from film journalists and film critics.
We congratulate all the creators on their great success in the international arena and wish them continued success.