/ “Maxtumquli Firog‘iy” filmi “Altыn Minbar” Xalqaro kinofestivalida g‘olib bo‘ldi!
Tatarstan poytaxti Qozon shahrida joriy yilning 5–9 sentabr kunlari “Altыn Minbar” Xalqaro kinofestivali bo‘lib o‘tdi. Xalqaro kinofestivalga 60 dan oshiq davlatlardan 750 dan oshiq filmlar jo‘natilgan.
Kinofestival kino olamida juda nufuzli xisoblanadi.
“Altыn Minbar” 21-Xalqaro kinofestivalida   “Maxtumquli Firog‘iy” filmi “Rossiya Islom olami”  yo‘nalishining asosiy mukofotini qo‘lga kiritdi.
Hujjatli filmlar yo‘nalishida Kinematografiya agentligi buyurtmasiga binoan “Hujjatli va xronikal filmlar kinostudiyasi” DUK tomonidan Navro‘za Biynazova rejissyorligida suratga olingan “Mangu lahzalar” filmi kinojurnalistlar va kinotanqidchilar e’tirofiga sazovor bo‘ldi.
Biz barcha ijodkorlarni xalqaro maydondagi katta yutuq bilan tabriklaymiz va zafarlari bardavom bo‘lishini tilaymiz.

/ Фильм «Махтумкули Фирогий» стал победителем Международного кинофестиваля «Алтын Минбар»!
Международный кинофестиваль «Золотая кафедра» прошёл в Казани, столице Татарстана, с 5 по 9 сентября этого года. На международный кинофестиваль было представлено более 750 фильмов из более чем 60 стран.
Этот кинофестиваль считается очень престижным в мире кино.
На 21-м Международном кинофестивале «Золотая кафедра» фильм «Махтумкули Фируги» завоевал главный приз в номинации «Русский исламский мир».
В номинации документального кино фильм «Вечные мгновения», снятый Государственным предприятием «Студия документальных и хроникальных фильмов» по ​​заказу Агентства по кинематографии режиссёром Наврозой Бийназовой, получил признание киножурналистов и кинокритиков.
Поздравляем всех создателей с большим успехом на международной арене и желаем им дальнейших творческих успехов.