/ “Mahbora. Ona simfoniyasi” va “Toyloq tajribasi” hujjatli hamda “Shamsiqamar” badiiy filmining premyerasi bo‘lib o‘tdi.
“Mahbora. Ona simfoniyasi” va “Toyloq tajribasi” hujjatli hamda “Shamsiqamar” badiiy filmining premyerasi bo‘lib o‘tdi.
17.09.2025 06:04
Bugun O‘zbekiston Milliy kino sanʼati saroyida Kinematografiya agentligi hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Ijtimoiy himoya milliy agentligi hamkorligida yaratilgan “Mahbora. Ona simfoniyasi” va “Toyloq tajribasi” hujjatli hamda “Shamsiqamar” badiiy filmining premyerasi bo‘lib o‘tdi.
Namoyishda Kinematografiya agentligi direktori Shuhrat Rizayev, Agentlik direktori maslahatchisi Sayfullo Rajabov, kinoijodkorlar, yurtdoshlarimiz hamda OAV vakillari ishtirok etishdi. Shuhrat Rizayev ushbu filmlarning mazmuni va jamiyatdagi ahamiyati xususida atroflicha so‘z yuritdi.

/ Состоялась премьера документальных фильмов «Махбора. Симфония матери» и «Опыт лошади», а также художественного фильма «Шамсикамар».
Состоялась премьера документальных фильмов «Махбора. Симфония матери» и «Опыт лошади», а также художественного фильма «Шамсикамар».
17.09.2025 06:04
Сегодня в Национальном дворце кино Узбекистана состоялась премьера документальных фильмов «Махбора. Симфония матери» и «Опыт лошади», а также художественного фильма «Шамсикамар», созданных совместно Агентством по кинематографии и Национальным агентством социальной защиты населения при Президенте Республики Узбекистан.
В показе приняли участие директор Агентства по кинематографии Шухрат Ризаев, советник директора Агентства Сайфулло Раджабов, кинематографисты, наши соотечественники и представители СМИ. Шухрат Ризаев подробно рассказал о содержании этих фильмов и их значении для общества.