/ Razzoq Hamroyev tavalludining 115 yilligiga bag‘ishlangan xotira kechasi bo‘lib o‘tdi
Bugun O‘zbekiston Milliy kino sanʼati saroyida O‘zbekiston xalq artisti, “Buyuk xizmatlari uchun” ordeni sohibi, mashhur aktyor va rejissyor Razzoq Hamroyev tavalludining 115 yilligiga bag‘ishlangan xotira kechasi tashkil etildi.
Tadbirda Kinematografiya agentligi direktori Shuhrat Rizayev, sanʼatkorning oila a'zolari, kinoijodkorlar hamda OAV vakillari ishtirok etdi. Shuhrat Rizayev, O‘zbekiston xalq artisti Naima Po‘latova va san'atkorning nabirasi Zulfiya Hamroyevalar aktyorning hayoti va ijodiy faoliyati, milliy kino san’ati taraqqiyotidagi o‘rni haqida iliq fikr-mulohazalar bildirishdi.
Shuningdek, Muqimiy nomidagi Oʻzbek davlat musiqali drama teatri ijodkorlari tomonidan kichik sahna ko‘rinishlari namoyish etildi. O‘zbekiston Kino san’ati muzeyi tomonidan esa sanʼatkor hayoti va ijodiga bag‘ishlangan fotoko‘rgazma ham tashkil etildi. Tadbir davomida Razzoq Hamroyev ishtirokidagi filmlardan parchalar ham namoyish qilindi.

/ Состоялся вечер памяти, посвященный 115-летию со дня рождения Раззака Хамроева
Сегодня в Национальном дворце кинематографии Узбекистана состоялся памятный вечер, посвященный 115-летию со дня рождения народного артиста Узбекистана, кавалера ордена «Буюк хизматлари учун», известного актера и режиссера Раззака Хамроева.
В вечере приняли участие директор Агентства по кинематографии Шухрат Ризаев, члены семьи артиста, кинематографисты и представители СМИ. Шухрат Ризаев, народная артистка Узбекистана Наима Пулатова и внучка артиста Зульфия Хамроева тепло высказались о жизни и творчестве актера, его роли в развитии национального кинематографа.
Также были представлены небольшие сценические постановки коллектива Узбекского государственного музыкально-драматического театра имени Мукими. Музей кинематографии Узбекистана также организовал фотовыставку, посвященную жизни и творчеству артиста. В рамках вечера были показаны отрывки из фильмов с участием Раззака Хамроева.