/ “Tirik tarix” kinofilmlar dasturidan o‘rin olgan filmlarni hamkorlikda ishlab chiqarishga oid turkiy tilli davlatlar o‘rtasida hamkorlik kelishuviga erishilmoqda. Xususan “Tirik tarix” dasturi doirasida tasvirga olinadigan “Ahmad Yassaviy” filmini qozog‘istonlik kino ijodkorlar bilan hamkorlikda ishlab chiqarishga doir O‘zbekiston Kinematografiya agentligi va Qozoqog‘iston Milliy kenematografiyani qo‘llab quvvatlash markazi o‘rtasida memorandum imzolandi.
“Tirik tarix” kinofilmlar dasturidan o‘rin olgan filmlarni hamkorlikda ishlab chiqarishga oid turkiy tilli davlatlar o‘rtasida hamkorlik kelishuviga erishilmoqda. Xususan “Tirik tarix” dasturi doirasida tasvirga olinadigan “Ahmad Yassaviy” filmini qozog‘istonlik kino ijodkorlar bilan hamkorlikda ishlab chiqarishga doir O‘zbekiston Kinematografiya agentligi va Qozoqog‘iston Milliy kenematografiyani qo‘llab quvvatlash markazi o‘rtasida memorandum imzolandi.
02.10.2025 12:13
“Tirik tarix” kinofilmlar dasturidan o‘rin olgan filmlarni hamkorlikda ishlab chiqarishga oid turkiy tilli davlatlar o‘rtasida hamkorlik kelishuviga erishilmoqda. Xususan “Tirik tarix” dasturi doirasida tasvirga olinadigan  “Ahmad Yassaviy” filmini qozog‘istonlik kino ijodkorlar bilan hamkorlikda ishlab chiqarishga doir O‘zbekiston Kinematografiya agentligi va Qozoqog‘iston Milliy kenematografiyani qo‘llab quvvatlash markazi o‘rtasida memorandum imzolandi.

/ A cooperation agreement is being reached between Turkic-speaking countries on the joint production of films included in the "Living History" film program. In particular, a memorandum was signed between the Cinematography Agency of Uzbekistan and the National Center for Support of Cinematography of Kazakhstan on the joint production of the film "Ahmad Yassavi", which will be shot within the framework of the "Living History" program, with Kazakh filmmakers.
A cooperation agreement is being reached between Turkic-speaking countries on the joint production of films included in the "Living History" film program. In particular, a memorandum was signed between the Cinematography Agency of Uzbekistan and the National Center for Support of Cinematography of Kazakhstan on the joint production of the film "Ahmad Yassavi", which will be shot within the framework of the "Living History" program, with Kazakh filmmakers.
02.10.2025 12:13