/ Kinematografiya agentligi direktori Shuhrat Rizayev Xorazmda "Sehrli ko'za" filmining suratga olish jarayonlari bilan tanishdi
Kinematografiya agentligi direktori Shuhrat Rizayev Xorazmda "Sehrli ko'za" filmining suratga olish jarayonlari bilan tanishdi
17.10.2025 09:16
Kuni kecha O'zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi huzuridagi Kinematografiya agentligi direktori Shuhrat Tursunovich Rizayev Qoraqalpog'iston Respublikasidagi amaliy tashrifdan so'ng Xorazm viloyatida bo'lib, agentlik buyurtmasi asosida tasvirga olinayotgan "Sehrli ko'za" filmining suratga olish jarayonlari bilan yaqindan tanishdi. Shu bilan bir qatorda Shuhrat Rizayev film ijodkorlari bilan ham uchrashib, kelgusidagi vazifalar bo‘yicha fikr almashdi.

/ Директор Агентства кинематографии Шухрат Ризаев ознакомился со съемочным процессом фильма «Волшебный кувшин» в Хорезме
Директор Агентства кинематографии Шухрат Ризаев ознакомился со съемочным процессом фильма «Волшебный кувшин» в Хорезме
17.10.2025 09:16
Вчера директор Агентства по кинематографии при Министерстве культуры Республики Узбекистан Шухрат Турсунович Ризаев после рабочей поездки в Республику Каракалпакстан посетил Хорезмскую область и ознакомился со съёмочным процессом фильма «Волшебный кувшин», который снимается по заказу агентства. Также Шухрат Ризаев встретился с создателями фильма и обменялся мнениями о предстоящих задачах.