/ Kinematografiya agentligi direktori Shuhrat Rizayev Xorazmda "Sehrli ko'za" filmining suratga olish jarayonlari bilan tanishdi
Kinematografiya agentligi direktori Shuhrat Rizayev Xorazmda "Sehrli ko'za" filmining suratga olish jarayonlari bilan tanishdi
17.10.2025 09:16
Kuni kecha O'zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi huzuridagi Kinematografiya agentligi direktori Shuhrat Tursunovich Rizayev Qoraqalpog'iston Respublikasidagi amaliy tashrifdan so'ng Xorazm viloyatida bo'lib, agentlik buyurtmasi asosida tasvirga olinayotgan "Sehrli ko'za" filmining suratga olish jarayonlari bilan yaqindan tanishdi. Shu bilan bir qatorda Shuhrat Rizayev film ijodkorlari bilan ham uchrashib, kelgusidagi vazifalar bo‘yicha fikr almashdi.

/ Director of the Cinematography Agency Shuhrat Rizayev got acquainted with the filming process of the film "The Magic Pitcher" in Khorezm
Director of the Cinematography Agency Shuhrat Rizayev got acquainted with the filming process of the film "The Magic Pitcher" in Khorezm
17.10.2025 09:16
Yesterday, Shukhrat Tursunovich Rizayev, Director of the Cinematography Agency under the Ministry of Culture of the Republic of Uzbekistan, after a working visit to the Republic of Karakalpakstan, visited the Khorezm region and got acquainted with the filming process of the film "The Magic Jug", which is being shot on the order of the agency. At the same time, Shukhrat Rizayev met with the filmmakers and exchanged views on future tasks.