/ Kinematografiya agentligi huzuridagi Jamoatchilik kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Kinematografiya agentligi huzuridagi Jamoatchilik kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
30.10.2025 13:10
Yig‘ilishda:
1. Kinematografiya agentligi huzuridagi jamoatchilik kengashi yangilangan tarkibini tanishtirish va raisligiga yangi nomzodni saylash va bo‘yicha takliflar;
2. “O‘zbekiston milliy kinofondi” davlat muassasasi tomonidan amalga oshirilayotgan islohotlar hamda sohadagi muammolar;
3. 2025-yilning o‘tgan 10 oyi davomida “Tirik tarix” dasturi doirasidagi kinoloyihalar, davlat buyurtmasi asosida yaratilayotgan filmlar va seriallarni ishlab chiqarilishi holati bo‘yicha hisobot va muammolar;
4. Korrupsiyaga qarshi murosasiz kurashish bo‘yicha tashkil etilgan aloqa kanallari faoliyatini takomillashtirish borasida amalga oshirilgan chora-tadbirlar to‘g‘risidagi masalar muhokama qilindi.

/ Состоялось очередное заседание Общественного совета при Агентстве по кинематографии.
1. Представление обновленного состава Общественного совета при Агентстве по кинематографии и предложения по избранию новой кандидатуры на должность его председателя;
2. Реформы, реализуемые Государственным учреждением «Национальный фильмофонд Узбекистана», и проблемы в сфере;
3. Отчет о состоянии кинопроектов программы «Живая история», фильмов и сериалов, созданных по государственному заказу за 10 месяцев 2025 года, и проблемах;
4. Обсуждены вопросы о мерах по совершенствованию деятельности коммуникационных каналов, созданных в целях противодействия коррупции.