/ Kinematografiya agentligi huzuridagi Jamoatchilik kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Kinematografiya agentligi huzuridagi Jamoatchilik kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
30.10.2025 13:10
Yig‘ilishda:
1. Kinematografiya agentligi huzuridagi jamoatchilik kengashi yangilangan tarkibini tanishtirish va raisligiga yangi nomzodni saylash va bo‘yicha takliflar;
2. “O‘zbekiston milliy kinofondi” davlat muassasasi tomonidan amalga oshirilayotgan islohotlar hamda sohadagi muammolar;
3. 2025-yilning o‘tgan 10 oyi davomida “Tirik tarix” dasturi doirasidagi kinoloyihalar, davlat buyurtmasi asosida yaratilayotgan filmlar va seriallarni ishlab chiqarilishi holati bo‘yicha hisobot va muammolar;
4. Korrupsiyaga qarshi murosasiz kurashish bo‘yicha tashkil etilgan aloqa kanallari faoliyatini takomillashtirish borasida amalga oshirilgan chora-tadbirlar to‘g‘risidagi masalar muhokama qilindi.

/ The next meeting of the Public Council under the Cinematography Agency was held.
1. Introduction of the updated composition of the Public Council under the Cinematography Agency and proposals for the election of a new candidate for its chairmanship;
2. Reforms being implemented by the state institution "National Film Fund of Uzbekistan" and problems in the field;
3. Report on the status of film projects under the "Living History" program, films and series created on state orders for the past 10 months of 2025 and problems;
4. Issues were discussed on measures taken to improve the activities of communication channels established to combat corruption.