/ “O’zbek kinosi kunlari” tadbiri doirasida “Ulug’ Amir va Donna Mariya” filmining Yevropadagi ilk namoyishi bo‘lib o‘tdi.
“O’zbek kinosi kunlari” tadbiri doirasida “Ulug’ Amir va Donna Mariya” filmining Yevropadagi ilk namoyishi bo‘lib o‘tdi.
26.11.2025 04:08
Joriy yilning 21-noyabr kuni Polshaning Varshava shahri Luna kinoteatrida “O’zbek kinosi kunlari” tadbiri doirasida “Ulug’ Amir va Donna Mariya” filmining Yevropadagi ilk namoyishi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu tadbir O‘zbekistonning Polshadagi elchixonasi ko‘magida tashkil qilingan. Tadbirda Kinematografiya agentligi direktori Shuxrat Rizayev boshchiligidagi delegatsiya, O‘zbekistonning Polshadagi elchixonasi xodimlari, chet ellik diplomatik korpus vakillari hamda o‘zbek vatandoshlari ishtirok etdi.
Kino namoyishini O‘zbekistonning Polshadagi Favqulodda va muxtor elchisi Amirsaid Agzamxodjayev hamda Agentlik direktori Shuxrat Rizayev ochib berdi.

/ В рамках «Дней узбекского кино» состоялся первый европейский показ фильма «Великий Эмир и Донна Мария».
В рамках «Дней узбекского кино» состоялся первый европейский показ фильма «Великий Эмир и Донна Мария».
26.11.2025 04:08
21 ноября этого года в кинотеатре «Луна» в Варшаве (Польша) в рамках «Дней узбекского кино» состоялся первый европейский показ фильма «Улуг Амир и Донна Мария».
Мероприятие было организовано при поддержке Посольства Узбекистана в Польше. В мероприятии приняли участие делегация во главе с директором Агентства по кинематографии Шухратом Ризаевым, сотрудники Посольства Узбекистана в Польше, представители зарубежного дипломатического корпуса и узбекские соотечественники.
Показ фильма открыли Чрезвычайный и Полномочный Посол Узбекистана в Польше Амирсаид Агзамходжаев и директор Агентства Шухрат Ризаев.